Jaký olej použít na přípravu popcornu?

Pro přípravu toho pravého, "poctivého", popcornu je vždy potřeba použít tuk - olej. Olej jednak slouží k tomu, aby se kukuřice během přípravy nepřipálila, ale hlavně pak díky oleji na vypukané kukuřici krásně drží Vámi zvolená příchuť nebo sůl.

V následujícím textu Vám představíme všechny oleje na popcorn z naší nabídky, včetně jejich vlastností a doporučení, jaký olej použít s Vaším přístrojem - popkornovačem.

1. Řepkový olej s máslovou příchutí 1000ml

Jedná se o řepkový olej s jemnou máslovou příchutí od českého výrobce. Tento olej je možné použít pro všechny typy domácích popkornovačů, ve kterých se kukuřice praží na oleji. Olej však najde uplatnění i při "běžném" vaření ve Vaší domácnosti.

2. Popcorn MIX OIL 450g

Popcorn MIX OIL je hustý, polotekutý tuk, s máslovým aroma a žlutou barvou. Jde o směs řepkového a palmového oleje, který se používá v profesionálních výrobnících čerstvého popcornu. Mimo jiné, přesně tento druh oleje sami používáme při výrobě popcornu. Opět je možné jej použít pro všechny typy domácích popkornovačů, ve kterých se kukuřice praží na oleji.

3. Řepkový olej ve spreji 400ml

Tento druh řepkového oleje ve spreji je vhodný pro majitele "horkovzdušných" popkornovačů (např. Guzzanti GZ130A a Guzzanti GZ134), nebo pro ty, kteří kukuřici na popcorn praží v silikonové míse na popcorn v mikrovlnné troubě. Protože je kukuřice upražena bez použití oleje, chybí ji potřebná "mastnota" a kořeníci směs na ní nebude držet. Proto je důležité hotový popcorn před smícháním s kořenící směsí nebo solí lehce "omastit". A k tomuto účelu se skvěle hodí olej ve spreji. Řepkový olej ve spreji je také možné použít i pro vymazávání pečících plechů nebo přístrojů na pečení, např. vaflovače, donutovače nebo palačinkovače. Chcete-li však olej ve spreji převážně pro pečení (vymazávání plechů, forem nebo přístrojů), doporučujeme použít slunečnicový olej ve spreji Mistr pekař. Ten má oproti tomuto oleji hustší konzistenci a je dle našeho názoru pro tyto účely vhodnější.

4. Řepkový olej s máslovou příchutí ve spreji 400ml

Jedná se o zcela identický olej se stejnými vlastnostmi, jako výše uvedený Řepkový olej ve spreji 400ml, pouze s tím rozdílem, že má lehkou máslovou příchuť a aroma.

5. Slunečnicový olej ve spreji - Mistr Pekař (300ml)

Slunečnicový olej ve spreji Mistr Pekař, je stejně jako Řepkový olej ve spreji 400ml, vhodný pro majitele "horkovzdušných" popkornovačů, nebo pro ty, kteří kukuřici na popcorn praží v silikonové míse na popcorn v mikrovlnné troubě. Oproti výše zmiňovaným řepkovým olejům je Mistr Pekař o něco hustší a je potřeba jej na vypukanou kukuřici použít o něco větší množství. Díky svým vlastnostem je však zase vhodnější na použití při pečení. Tento olej doporučujeme pro použití s přístroji na vafle, palačinky a donuty z naší nabídky.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.